Osiedle Akacjowe - Pawłowice

O inwestycji

Funkcjonalny projekt budynków o dobrze przemyślanym układzie
pomieszczeń daje możliwości różnorodnego kształtowania przestrzeni

dziennik budowy

nasze inwestycje

Zobacz nasze inwestycje Zobacz nasze inwestycje Zobacz nasze inwestycje Zobacz nasze inwestycje

Kameralne "Osiedle Akacjowe" to kompleks dwunastu jednorodzinnych domów, które polecamy w szczególności osobom szukającym zacisznego kąta, by w rodzinnej atmosferze zrelaksować się i odpocząć od zgiełku wielkich miast.

Eleganckie i zarazem modernistyczne - VILLONA DOMY – wykonane są w najwyższym standardzie przy użyciu materiałów renomowanych producentów.

Solidna, zwarta architektura oraz stonowane kolory elewacji subtelnie połączone z klasycznym designem pozwalają VILLONIE być unikatem w swojej klasie. Oferowane domy jednorodzinne o powierzchni 164 m2 posiadają dwie kondygnacje: parter
i piętro, a także garaż oraz dodatkowe miejsce parkingowe na posesji.

Funkcjonalny projekt domu i dobrze przemyślany układ pomieszczeń daje możliwości różnorodnego kształtowania przestrzeni oraz swobodnej aranżacji wnętrz, dzięki której można stworzyć miłą i przyjazną atmosferę, a także zapewnić komfort i wygodę dla całej rodziny.

W trosce o naszych mieszkańców, budynki wykonane są z wykorzystaniem najnowszych energooszczędnych technologii,
a z myślą o bezpieczeństwie teren Osiedla będzie ogrodzony i monitorowany. Powierzchnia każdego budynku wynosi 164,44m2, w tym powierzchnia użytkowa 128,28 m2. Składają się na nią:
 • parter 99,49 m2
 • piętro 64,95 m2.

Na parterze zaprojektowano: salon z wyjściem do eleganckiego patio i na ogród, dodatkowy pokój, kuchnię, toaletę oraz pomieszczenie gospodarcze. Ponadto w poziomie przyziemia przewidziano garaż na samochód osobowy. Piętro budynku obejmuje: trzy przestronne pokoje, łazienkę oraz przedpokój.

Parametry wykończenia budynków:

 • Ściany zewnętrzne pustak YTONG (modułowe systemy ścian murowanych)
 • Docieplenie ścian styropianem wraz z położeniem tynku zewnętrznego
 • Ściany wewnętrzne działowe na konstrukcji
 • Dachówka cementowa BRAAS
 • Stolarka okienna PCV, system Aluprof, 5-komorowy
 • Rolety zewnętrzne w systemie Aluprof
 • Drzwi wejściowe z zamkiem antywałamaniowym
 • Brama garażowa segmentowa ocieplona
 • Ogrzewanie podłogowe na parterze i tradycyjne na piętrze

Budynek wyposażony będzie w niezbędne instalacje:

 • centralne ogrzewanie z własnej kotłowni wyposażonej w dwufunkcyjny kocioł gazowy,
 • wod-kan,
 • elektryczną
 • teletechniczną.
W opcji jest możliwość wykonania instalacji "Inteligentny Dom".

TECHNOLOGIA

Podstawą konstrukcji budynku jest płyta fundamentowa żelbetowa. Zapewnia ona krótki cykl wykonania i dzięki temu wpływa na przyspieszenie realizacji budowy. Ponadto obciążenie budynku rozkładane jest na znacznie większą powierzchnię niż w przypadku fundamentowania w sposób tradycyjny.

Stropy budynku żelbetowe filigranowe. Łączą w sobie zalety stropów prefabrykowanych oraz możliwości konstrukcyjne stropów monolitycznych. Warstwę betonu układa się na płytach prefabrykowanych, które będąc elementem konstrukcji są jednocześnie deskowaniem traconym. Dają możliwość wyboru dowolnego kształtu stropu oraz bardzo duże możliwości konstrukcyjne. Oparcie stropu wykonane jest bezpośrednio na słupach, belki wykonuje się w grubości stropu i w efekcie otrzymuje gładką płaszczyznę sufitu. Powierzchnia płyt od strony sufitu jest bardzo gładka i nie wymaga wyrównywania i tradycyjnego tynkowania.

Fasada budynku jest wyposażona w izolację cieplną oraz akrylowe tynki zewnętrzne.

Ściany zewnętrzne budynku – YTONG. Przy współpracy z firmą FARGO proponujemy przeniesienie procesu murowania ścian z placu budowy do hali produkcyjnej, co spowoduje skrócenie procesu wznoszenia murów, a tym samym skrócenie czasu trwania całej budowy. W hali przy użyciu zautomatyzowanych maszyn i wsparciu oprogramowania komputerowego murujemy z dużą dokładnością i precyzją wszelkiego typu ściany. Technologia ta jest znana i z powodzeniem stosowana w krajach Europy Zachodniej.

Modułowe systemy ścian murowanych - PDF

Budynki zostaną pokryte dachem czterospadowym z tradycyjną więźbą dachową. Kąt nachylenia połaci 22°. Dach pokryty dachówką cementową.

Inwestycja znajduje się poza wpływami eksploatacji górniczej.